Mimaride Yeni Bir Dönem

 

Mimaride
Yeni Bir
Dönem


Hızla gelişen ve değişen dünya şartlarına uyum gösteren ülkemiz de lokomotif görevini üstlenen inşaat sektöründe; firma olarak yapmış olduğumuz konsept projelerle ülkemizde ve yurt dışında bölgenin dokusunu, işlevsel ve görsel mimarisini değiştirecek modern çizgilerin ön planda olduğu, sektöre yön veren projeler yapmaktayız.
Firma olarak amacımız yapmış olduğumuz projelerle modern mimariyle bütünleşen rasyonalist çizgiler kullanarak projenin bileşenlerini özgür bir tasarım ile bir araya getirerek kimlikli yapılar inşa etmektir.
Yapmış olduğumuz projelerde; tasarım sürecinden yapının bitimine kadar tam kadro olarak (Mimari, İç mimari, Statik, Elektrik, Mekanik) hizmet vermekte olan SH İNŞAAT ve NİNOVA Yapı Mimarlık & Mühendislik hizmet kalitesinin devamını ve müşteri memnuniyetini ön planda tutup bunu kendisine ilke edinmiştir.

 
Yapılaşmanın çok hızlı olduğu ve kentsel dönüşümden dolayı bu hızın ivme kazandığı bugünlerde Ülkemiz de ve İstanbul 'un her yerinde bi şantiyeyle karşılaşmak mümkün, resmen yeni bir İstanbul inşa ediliyor ama gördüklerimiz ve izlenimlerimiz şunu gösteriyor ki; Yapıların büyük bir kısmı estetikten çok uzak tamamen sanattan yoksun bir şekilde inşa ediliyor. Bunun asıl nedeni ise fabrikasyon usulü konut üretmek, ne kadar çok konut o kadar çok kazanç mantığı ile sanattan yoksun yapıların yapılmasıdır.
“Sanata yatırım yaptığınız zaman onun getirisini hayatın pek çok mertebesinde görmek mümkündür. Sanatın getirdiği o kadar çok değer var ki, İstanbul’da bugün yaşadığımız estetik sorunların en büyük kaynağı son yüzyılda sanata verilen eksik değerdir. Gelecek yıllar için bunu değiştirmek elimizde. Hem özel sektörde hem de kamu yapılarında bunu misyon edinmemiz lazım. İstanbul’da marka değeri yaratabilmek için bundan sonra en önemli adım sanattır. Sanat ekonomisi, Ülkemizi ve İstanbul’u bir cazibe merkezi haline getirebilir. Türkiye’de sanatın gelişimi, dünya genelinde üst segmentteki insanların Türkiye’ye olan turizm ziyaretlerini ve yatırımlarını arttırabilir. Bu ziyaretler ve yatırımlar, kaliteli projelerin mekânların, konutların, otellerin, restoranların, kafelerin avm lerin vb. yapıların ihtiyacını artırır. Dolayısıyla bu domino ektisini yaratmanın en etkili yolu sanattır.”

Estetikte
Yeni Bir
Boyut 

SH-Ninova
Konsorsiyum
Ortaklığı


SH-NİNOVA Konsorsiyum ile birlikte inşaat sektöründe; başta kentsel dönüşüm olmak üzere konut sektöründe yapmış olduğumuz yeni yapıların yapım işlerinden ürettiğimiz yeni konut ve ticari alanların dışında, taahhüt işlerini de ortak firmamız üzerinden yapmaktayız. Şuana kadar gerek kamuya gerekse özel sektör firmalarına yapmış olduğumuz konut, okul, şirket binaları vb. yapıları hayata geçirmekteyiz.